ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Palazzo Bangkok

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Ik heb twee nachten doorgebracht tijdens een bijeenkomst en ik moet zeggen dat de kamer standaard was, maar met een extra tintje van service - wat een verrassing! Het eten was heerlijk, elke maaltijd bereid door een getalenteerde chef-kok met een gevarieerd menu. Er was een buffet beschikbaar voor ontbijt, lunch en diner. Ook waren er meerdere parkeerplekken beschikbaar.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Als leerkracht kun je een inspirerende presentatie geven over de nieuwste ontwikkelingen in technologie voor een publiek van zo'n 800 docenten in Bangkok. Dit evenement is goed georganiseerd en vindt gedurende een maand online plaats. Verzeker jezelf van boeiende online sessies die over meerdere dagen verspreid zijn. De deelnemende leerkrachten tonen veel enthousiasme en het hotel zorgt voor uitstekende service, inclusief catering en goede wifi-verbindingen.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

1. De ontvangst door het vrouwelijke personeel is ronduit teleurstellend. Ze lijken geen enkele interesse te tonen in de gasten en begroeten hen nauwelijks. 2. De kamer was helaas niet zo schoon als verwacht, vooral de handdoeken lieten te wensen over. 3. De airconditioning functioneerde niet naar behoren en produceerde meer lawaai dan verkoeling, wat resulteerde in een onrustige nacht. 4. Al met al laat de accommodatie te wensen over. Het enige positieve punt is de aanwezigheid van een parkeerplaats.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

De ervaring aan de receptie van het hotel liet veel te wensen over. Het personeel leek ongeïnteresseerd en weigerde vragen te beantwoorden met een onvriendelijke houding. Toen we bij het inchecken een sleutelkaart kregen voor een nog niet schoongemaakte kamer, vroegen we om een andere kamer. Ondanks dat er nog maar twee bedden beschikbaar waren, werd ons verteld dat we een eenpersoonskamer moesten accepteren en dat we moesten wachten, zelfs als het al na vijf uur was. Uiteindelijk besloten we om een ​​terugbetaling te vragen, waarop het personeel nauwelijks reageerde en ons doorverwees naar de website waar we hadden geboekt. Kortom, de behandeling die we ontvingen bij de receptie was ronduit teleurstellend en we moesten kiezen tussen wachten op een kamer of genoegen nemen met een minder geschikte optie.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Dit hotel is een aanrader! De kamers zijn ruim en schoon, en er zijn tal van eetgelegenheden in de buurt. De service is uitstekend, met dagelijkse vervanging van handdoeken. Helaas ontbraken er thee- en koffiefaciliteiten op de kamer. De gang kan wel een opfrisbeurt gebruiken, aangezien deze nogal stoffig oogde. Op de laatste dag werd de rust echter verstoord door luide Chinese toeristen die midden in de nacht voor overlast zorgden. Hoewel er geen excuses werden aangeboden, bleven ze onrustig rondhangen in de gang. Al met al is dit hotel zeker de moeite waard om te bezoeken, ondanks deze incidenten.



© 2007-2025 ReisChecker.nl