ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Sergios

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Dit hotel is een echte aanrader! Het eten is heerlijk en de kamers zijn brandschoon. Het personeel is ontzettend gastvrij en staat altijd voor je klaar. Bovendien kun je genieten van een all-inclusive arrangement met heerlijke cocktails en andere drankjes tot 23:00 uur.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Wat een fantastische ervaring hadden wij bij dit hotel! Het voelde zo huiselijk en warm aan, mede dankzij het vriendelijke personeel dat echt een plekje in ons hart heeft veroverd. We kregen zelfs een rustigere kamer in het achterste gedeelte van het hotel vanwege mijn dochter, zodat we ongestoord van onze nachtrust konden genieten zonder last te hebben van lawaaiige gasten. Hoewel mijn dochter constant verdween naar de receptie voor wifi - typisch voor een verliefde tiener - konden we toch genieten van de korte loopafstand naar het strand en de winkelstraat die al voor de deur begon. De bar in het hotel was gezellig, er waren leuke activiteiten en het eten was voortreffelijk. We smulden van de Griekse gerechten en genoten van de goed gevulde buffetten die continu werden aangevuld. De lokale drankjes waren heerlijk en een duik in het zwembad was heerlijk verfrissend. Het enige minpuntje waren enkele onbeleefde hotelgasten die zonder pardon ligbedjes inpikten, maar dat is helaas iets waar je altijd mee te maken kunt krijgen. Al met al hebben wij echt genoten van ons verblijf in Sergios Hotel in Chersonisos op Kreta.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Het driesterrenhotel maakte een nette en schone indruk. Het personeel was buitengewoon vriendelijk en gastvrij, waardoor je je echt welkom voelt. Hoewel het eten iets gevarieerder zou mogen, was de kwaliteit goed (behalve dat de worteltjes wat langer gestoomd mochten worden :p). Een tip is om een kamer op een hogere verdieping te kiezen, omdat de eerste nacht op de eerste verdieping minder luxe was en dichtbij de keukenlawaai was. De overige negen nachten in een ruimere en mooiere kamer op de derde verdieping waren uitstekend, vooral vanwege de hoekligging. Het kleine zwembad was aangenaam rustig in oktober, waardoor we echt hebben genoten van ons verblijf.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Wat een teleurstelling! We hadden een all-inclusive arrangement geboekt, maar moesten extra betalen voor een airconditioning die niet eens werkte. De douche en het toilet lieten te wensen over, met onvoldoende ruimte en een verstikkende warmte. Elke dag hetzelfde eentonige eten zonder enige variatie; we moesten zelfs buiten het resort eten, terwijl we juist all-inclusive hadden geboekt. Het was frustrerend dat de handdoeken en lakens slechts om de 4 dagen werden verschoond, wat niet van tevoren was aangegeven. Het was dan ook een grote verrassing dat we tijdens ons verblijf van 10 dagen slechts één keer schone handdoeken en lakens kregen. Gelukkig was het personeel vriendelijk en deden ze hun uiterste best, maar dat kon helaas de ervaring niet goedmaken.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Wat een tegenvaller! Het hotel is erg eentonig en het eten laat veel te wensen over, elke dag hetzelfde verhaal. Ondanks het all-inclusive arrangement moesten we dagelijks ergens anders gaan eten. Gedurende ons verblijf van 10 dagen hebben ze ons elke nacht 6€ in rekening gebracht voor de airconditioning, wat belachelijk is gezien het warme weer. Dit stond niet vermeld. Bovendien werden de lakens en handdoeken slechts om de 4 nachten vervangen, een ronduit schandalige service. De kamers waren matig schoongemaakt en de badkamer was zo oud en klein dat je je er amper kon bewegen. De airco werkte niet in de badkamer, wat het daar warmer maakte dan in een sauna. Het enige positieve punt was het vriendelijke personeel dat hun best deed. Voor mij is dit absoluut de laatste keer dat ik hier verblijf en ik zou het niet aanraden aan jongere gasten.



© 2007-2025 ReisChecker.nl