ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Van Der Valk Purmerend

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Tijdens ons bezoek aan dit restaurant voor de lunch werden we teleurgesteld door de trage service en matige kwaliteit van het eten. Ondanks onze haast werden we lang aan ons lot overgelaten voordat we überhaupt konden bestellen. De gerechten, zoals het 12 uurtje en de salade bowl, waren niet het geld waard gezien de beperkte keuzes en smaak. De bediening leek onverschillig en verstrooid, waardoor meerdere tafels ontevreden waren. Zelfs bij het afrekenen werd er geen actie ondernomen toen we aangaven niet tevreden te zijn. Als je ergens anders kunt lunchen, is dat zeker aan te raden. Al met al was dit geen ervaring die past bij de reputatie van dit restaurant.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Wat een fantastische ervaring in dit hotel! Bij aankomst werden we verrast met een gratis upgrade naar een luxe kamer, inclusief een bubbelbad. De kamer was prachtig ingericht en brandschoon. Het enige minpuntje was dat we liever een tweepersoonsbed hadden gehad in plaats van twee eenpersoonsbedden. Ondanks dit kleine minpuntje was het personeel uiterst gastvrij en vriendelijk. We komen hier zeker nog eens terug! (De foto's zijn genomen vlak voordat we vertrokken, haha!)

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit4

We hebben herhaaldelijk moeten vragen om een kinderbedje, terwijl dit duidelijk was aangegeven bij de boeking. Helaas leek de receptioniste het maar niet te begrijpen. Het ontbijt was prima, maar de badkamer was vies en de koffie en thee werden niet bijgevuld. Bij het inchecken hebben we direct betaald voor 2 kamers, maar bij het uitchecken werden we tegengehouden en ten onrechte verteld dat er nog betaald moest worden. Er werden geen excuses aangeboden en na het indienen van een klacht kregen we een e-mail waarin stond dat we recht hadden op een restitutie, maar het bedrag werd niet teruggestort. Ze beweren er 30 dagen voor nodig te hebben. Het zou fijn zijn als dit proces sneller zou verlopen. Al met al was het een teleurstellende ervaring: een vies hotel met onbehulpzaam personeel.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

De locatie is ontzettend gezellig en heeft een fijne ambiance. Het personeel is uitzonderlijk vriendelijk en maakt de ervaring echt top! Al met al een geweldige plek om te zijn.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Dit hotel lijkt vooral populair te zijn bij mensen die wachten op hun verblijfsvergunning, wat helaas heeft geleid tot een luidruchtige omgeving tijdens ons verblijf.

Melden


Reisperiode: maart 2019

  • Prijs / kwaliteit10
  • Ligging8
  • Service10
  • Kindvriendelijkheid10
  • Verzorging10
  • Voorzieningen10

Een mooi hotel en tegen een redelijke prijs. De verzorging is goed, geen lange wachtrijen. Ontbijt was heerlijk en veel. Het restaurant was zeer goed. De kamer was groot en een prima badkamer met bad. Files er naar toe waren het enige minpuntje. De weg naar Purmerend is vaak vol files.

Melden


Reisperiode: april 2014

  • Prijs / kwaliteit7
  • Ligging7
  • Service7
  • Kindvriendelijkheid8
  • Verzorging6
  • Voorzieningen7

Het is er goed vertoeven, zoals in elke van der valk in Nederland. Ik ga het liefste naar een van der valk hotel want het is er gwn lekker

Melden


© 2007-2025 ReisChecker.nl