ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Tulip Inn Berlin-friedrichshain

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit4

Bij aankomst in het hotel merkten we meteen dat de kamer niet overeenkwam met onze boeking. We hadden een kamer met een tweepersoonsbed verwacht, maar kregen in plaats daarvan een kamer met twee eenpersoonsbedden die tegen elkaar geschoven waren. Na wat gedoe kregen we uiteindelijk een kamer die wel aan onze wensen voldeed. Echter, door een volgeboekte situatie moesten we de volgende dag wederom van kamer wisselen, wat resulteerde in een verblijf van twee nachten in twee verschillende kamers. Helaas leken de kamers te ontbreken aan airconditioning. Sommige ramen konden niet geopend worden of slechts op een kier gezet worden. Dit zorgde voor een onaangename warmte en lawaai, vooral omdat de kamers aan de straatkant lagen. Positief punt was de service en vriendelijkheid van het personeel. Na onze klacht over de verkeerde kamer werd ons een gratis ontbijt aangeboden, wat normaliter niet in onze boeking was inbegrepen. Al met al, ondanks de goede service, zouden we bij een volgend bezoek aan Berlijn waarschijnlijk niet voor dit hotel kiezen.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Een paar jaar geleden verbleef mijn moeder in dit hotel en de ervaring was fantastisch: geweldige service en kamers. Dus besloten we om voor het weekend een kamer te boeken, maar wat een vergissing was dat! Bij aankomst werden we begroet door drie verwarde mannen bij de receptie, die leken te verdwalen in hun eigen programma's. Na bijna twintig minuten kregen we eindelijk een kamer toegewezen, na een uitgebreide studie van gedrukte plattegronden. Het resultaat? Een kamer uit een nachtmerrie: vieze vloeren, haren van vorige gasten op de lakens en als klap op de vuurpijl gescheurde gordijnen. Gelukkig kregen we een nieuwe kamer toegewezen, die in ieder geval schoon was... Maar gezien het gedrag van het personeel, lijkt het erop dat onze kritiek in dovemansoren is gevallen.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit6

Dit budgethotel biedt een betaalbare verblijfsoptie, maar vertoont enkele tekortkomingen. Het ontbijt is prijzig in vergelijking met de kamerkosten. De kamers zijn compact en hebben wat verwaarloosde aspecten, zoals schimmel in de douche en loshangende gordijnen. Het personeel is echter vriendelijk en er is een handig Italiaans restaurant direct naast gelegen.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit6

Dit hotel lijkt zijn glans te hebben verloren. Bij binnenkomst werden we begroet door een onaangename, bedompte geur die zich door de gangen en onze kamer verspreidde. Het bed was wat je ervan zou verwachten. Het personeel daarentegen was uiterst vriendelijk en ondanks de vreemde geur was alles wel schoon.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Bij aankomst in het restaurant werden we genegeerd. Voor de prijs die we betaalden, was het eten niet echt indrukwekkend. Het leek erop dat het personeel weinig tot geen passie had voor de horeca. Helaas, maar dit was voor ons geen positieve ervaring en we zullen hier niet meer terugkeren.



© 2007-2025 ReisChecker.nl