ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Al Sorriso

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Ik verbleef er slechts drie dagen en mis het al. De vriendelijkheid van het personeel, het prachtige uitzicht vanuit mijn raam, en de totale rust die zowel het hotel als de locatie uitstraalden, zijn zeldzaam om te vinden op een vakantiebestemming. Voor mij was het de eerste keer dat ik in zo'n afgelegen plek verbleef, en het was een prachtige ervaring. Bovendien is het een perfect compromis voor mij, die graag van de zon geniet en zwemt, en mijn man, die de voorkeur geeft aan de bergen. Ik ben van plan terug te gaan om meer te ontdekken!

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Ons bezoek aan de spa van dit hotel was echt een verwennerij. Het personeel was ontzettend gastvrij en stond altijd voor ons klaar. We hebben echt genoten van de ervaring.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit6

De kamer was fris en eigentijds ingericht en het ontbijt was verrukkelijk, met een prachtige ligging vlakbij het meer en het bruisende stadscentrum. De wellnessfaciliteiten waren ook zeer aangenaam. Het enige minpuntje was dat de kamertemperatuur niet regelbaar was en er geen airconditioning aanwezig was, terwijl dit wel was vermeld bij het boeken via booking.com. De kamer was een broeierige 25 graden en zonder mogelijkheid tot verkoeling. We hebben de hele nacht met de balkondeur open geslapen, gezien het buiten koeler was dan binnen. Helaas bood het personeel geen oplossing en benadrukte enkel dat er geen airco was en dat de minimumtemperatuur 23 graden was. Bovendien zorgde de douche-opstelling ervoor dat de badkamer volledig nat werd tijdens het douchen, zelfs tot in de kamer. Als kers op de taart werkte het verwarmde handdoekenrek ook niet naar behoren.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit6

Het ontbijt was heerlijk en het personeel was bijzonder vriendelijk. Helaas was het teleurstellend dat we de kamer niet konden laten afkoelen. Ondanks de thermostaat die was ingesteld op 15 graden, bleef de temperatuur rond de 25 graden hangen. Ondanks de aanwezigheid van airconditioning leek het alsof deze niet optimaal functioneerde, wat verwarrend was door tegenstrijdige informatie van het personeel. Dit zorgde niet alleen voor ongemak, maar leek ook niet milieuvriendelijk of kostenbesparend, om kamers onnodig warm te houden. Dit was voor ons een tegenvaller en kan reden zijn om niet terug te keren. Het diner was ook niet helemaal ons ding; hoewel het eten niet slecht was, voelde de formele sfeer ongemakkelijk aan. De felle verlichting maakte het geheel nog sfeerlozer. Desondanks hebben we genoten van een geweldige vakantie in een prachtige omgeving!

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10
  • Ligging10
  • Service7
  • Kindvriendelijkheid7

De service was uitstekend en het communiceren in het Engels verliep moeizaam. De schoonmaak liet wat te wensen over, maar het ontbijt in de tuin was perfect. Er was genoeg keuze zonder overbodige franje. Let op: er is geen privéruimte op het balkon.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit9
  • Ligging7
  • Service10

In oktober 2008 verbleven we in een prachtig hotel aan het meer, omgeven door een schilderachtig park. Hoewel niet het meest budgetvriendelijke hotel, waren we zeer tevreden over de maaltijden (zowel het ontbijt als het diner). De kamers waren ruim, uitgerust met een televisie en een balkon, en het hotel was zeer goed onderhouden. Een hoogtepunt was het prachtige overdekte zwembad met sauna's, een bubbelbad, fitnessruimte en zelfs tafeltennis. Het hotel werd omringd door een weelderig park, en al deze faciliteiten waren inbegrepen in de prijs. We zijn zeker van plan om nog eens terug te keren.

Melden


© 2007-2025 ReisChecker.nl