ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Montecarlo

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Dit etablissement heeft meer weg van een bed & breakfast dan van een hotel. Het is niet bepaald brandschoon te noemen en de staat van onderhoud is verre van optimaal. De service laat ook te wensen over. Verbetering op het gebied van hygiëne is zeker welkom. Gelukkig is de locatie wel gunstig in het centrum gelegen.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Tijdens ons verblijf van 3 nachten in dit hotel hebben we over het algemeen een aangename ervaring gehad. Hoewel de kast in onze kamer aan de kleine kant was en de schoonmaak verbeterd kon worden, hebben we verder geen grote klachten. Het ontbijt voldeed aan onze verwachtingen en de locatie van het hotel was ideaal, op slechts een korte wandeling van het centrum. Bovendien was het fijn dat het hotel in de buurt was van de rivier, de arena en de levendige wijk Triana.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit6

In maart verbleven we met drie personen in dit hotel. Hoewel de kamer ruim was, kon de badkamer wel een opknapbeurt gebruiken - de stopcontacten leken bijna los te zitten. De inrichting van de kamer was wat ouderwets, maar nog steeds prima. De locatie van het hotel is echter perfect, alles is binnen handbereik.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit4

Onze ervaring in het hotel liet veel te wensen over. De foto's op de website gaven een veel mooier beeld van de kamers dan de werkelijkheid, vooral de badkamers. Na vier nachten vroegen we om een andere kamer vanwege problemen met de airconditioning, koelkast en de slechte staat van de gootsteen. De vervangende kamer had een kleinere wastafel, maar was niet veel beter. De witte ziekenhuiskamers waren verouderd en zagen er treurig uit. De lunch was teleurstellend, zonder warme gerechten, slechte kwaliteit koffie en oud gebak. De locatie was goed en het hotel was schoon, maar de service liet te wensen over. Ondanks onze reservering zes maanden van tevoren hebben we niet de gerenoveerde kamers gekregen die op de website beloofd waren. Al met al een teleurstellende ervaring die vraagt om dringende renovaties om de 3-sterrenclassificatie te behouden.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Het hotel, hoewel het een zeer centrale locatie heeft, verraste ons op een teleurstellende manier. De faciliteiten waren verouderd en versleten, verre van wat de prachtige foto's op de website ons beloofden. De noodzaak van een grondige renovatie is duidelijk om het niveau van een 3-sterrenhotel te bereiken. Onze kamer op de bovenste verdieping bood geen rust, aangezien het constante geluid van de airconditioning ons de hele nacht plagend achtervolgde. Ondanks dit ongemak, moet worden opgemerkt dat de schoonmaak van de kamer uitstekend was en het receptiepersoneel buitengewoon vriendelijk.

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit3
  • Ligging6
  • Service7

Hoewel dit hotel betaalbaar is, is het zeker niet bepaald rustgevend. Dit was onze tweede keer hier en we wisten al dat de kamers aan de voorkant alleen maar lawaai van het verkeer lieten horen. Bij aankomst vroegen we specifiek om een kamer aan de achterkant, maar de receptionist beloofde ons een "stille kamer" en we kregen toch weer een kamer aan de voorkant! Er was geen mogelijkheid om van kamer te wisselen. Het ontbijt was wel Oké, maar de kamers hebben dringend een opknapbeurt nodig. We moesten zelfs onze eigen tafel dekken tijdens het ontbijt!

Melden


Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit1
  • Ligging8
  • Service6

De kamers aan de voorzijde van het hotel worden 's nachts zo geplaagd door geluidsoverlast dat het onmogelijk is om te slapen. Elk geluid van voorbijrazende auto's en brommers is voortdurend hoorbaar. Het geluid dringt ongehinderd door als gevolg van de echo's in de straat, wat het probleem verergert.

Melden


© 2007-2025 ReisChecker.nl