ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Sercotel Intur Azar De San Juan

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Mijn partner en ik kozen dit hotel voor een bijzondere gelegenheid en het bleek een schot in de roos te zijn. Het personeel was uitermate gastvrij en voorzag ons in onze behoeften, vooral toen wij informeerden naar gluten-vrije opties. Tijdens ons verblijf werden wij goed in de watten gelegd. De ligging is magnifiek, met adembenemend uitzicht en een serene ambiance. De voorzieningen worden uitstekend onderhouden. Ondanks wat kleine ongemakken zoals afval op het dak bij ons terras en een subtiele geur uit de leidingen, was onze algehele ervaring buitengewoon positief. Wij zouden dit hotel van harte aanbevelen en zelf zeker nog eens terugkeren.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit6

Dit hotel heeft een indrukwekkende omvang en biedt uitstekende voorzieningen met smaakvolle decoratie. De ruime kamers met terras zijn luxueus, maar enigszins prijzig gezien de onderhoudsstatus. Helaas vertoonden enkele kamers wat gebreken, zoals afgebrokkelde plafonds en losse stopcontacten. Gelukkig was het kingsize bed comfortabel en was de algehele service van hoog niveau. Het vriendelijke personeel zorgde voor een aangenaam verblijf.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Bij aankomst werden we hartelijk welkom geheten, wat meteen een positieve indruk gaf. Een groot pluspunt was de gratis parkeergelegenheid op het terrein, wat een gevoel van veiligheid gaf. Het enige minpuntje was dat er geen mogelijkheid was om een elektrische auto op te laden. Het toevoegen van een laadstation zou een geweldige toevoeging zijn aan de faciliteiten. De kamer was ruim en goed ingericht, hoewel de meubels wat verouderd oogden. Een kleine update zou hier goed van pas komen. Het balkon was helaas verwaarloosd en had meer aandacht nodig. De ligging van het hotel was perfect: centraal maar toch rustig. Het ontbijt was heerlijk, vooral de omelet sprong er echt uit. Helaas was de koffie niet naar onze smaak, hier kan wat aan verbeterd worden. Het personeel was altijd vriendelijk en behulpzaam, waardoor we ons goed verzorgd voelden. Een suggestie voor de dakloze katten in de buurt: het zou geweldig zijn als er een voerplek voor hen zou komen, zoals voorgesteld door het hotel. Ook het bieden van de mogelijkheid tot donaties voor voedsel en castratie zou een geliefd gebaar zijn bij de gasten. Wat ontbrak in de kamer was een informatieblad met essentiële informatie zoals ontbijttijden, wellnessfaciliteiten en eventuele extra kosten. Dit zou de gasten helpen zich beter te oriënteren. Al met al, een goed hotel met veel karakter en vriendelijke service. Met een aantal verbeteringen zoals voorzieningen, balkononderhoud en gasteninformatie kan het echter nog beter worden en uitblinken.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit6

De kamer was ruim en het ontbijt was voortreffelijk. Helaas was er wel sprake van wat geluidsoverlast.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Dit hotel is absoluut top!



© 2007-2025 ReisChecker.nl