ReisChecker.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

RSS feed

Hotel Myhotel Bloomsbury

Beoordelingen

Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Dit hotel is werkelijk fantastisch en verdient absoluut een plekje in de top 3 van hotels in Londen. Het personeel is ontzettend attent en de kamers zijn prachtig ingericht. Daarnaast wordt er een heerlijk ontbijt geserveerd door vriendelijk personeel.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit8

Een prachtig hotel met een voortreffelijke restaurant gelegen in het hart van Londen. Je bevindt je op loopafstand van winkels, parken, en zelfs het paleis.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

We hebben al twee keer genoten van een lang weekend in dit hotel. De service is werkelijk uitmuntend en we raden het zeker aan. De kamers zijn misschien een tikkeltje aan de kleine kant, maar ja, dat hoort er nu eenmaal bij op zo'n toplocatie.



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit10

Wij zijn helemaal fan van dit hotel! Een paar jaar geleden hadden we hier al een geweldige ervaring en daarom kozen we dit jaar opnieuw voor een verblijf in The Bloomsbury. Het hotel heeft een ideale ligging, dicht bij de metro. Het personeel is ontzettend vriendelijk en behulpzaam. De sfeervolle bar is gezellig, al kan het soms wat rustig zijn. Absoluut een aanrader is de high tea op het terras! De kamers waren keurig verzorgd en ruim genoeg voor Londen. Toen onze terugvlucht last-minute werd geannuleerd en we noodgedwongen een extra nacht moesten blijven, regelde The Bloomsbury op het laatste moment nog 3 kamers voor ons. Zelfs nadat de bar al gesloten was, werden er speciaal voor ons drankjes en hapjes bereid. Bovendien mochten we zonder extra kosten wat later uitchecken. Kortom, uitstekende service! Wij komen zeker nog een keer terug ;)



Reisperiode: onbekend

  • Prijs / kwaliteit2

Ongeveer drie weken geleden verbleef ik in dit hotel voor Valentijnsdag en tot mijn verbazing hebben ze twee keer het volledige bedrag van mijn rekening afgeschreven. Ondanks dat ik al drie weken geleden contact heb opgenomen, heb ik nog steeds geen reactie ontvangen op mijn e-mails. Wanneer ik bel, ontkennen ze zelfs dat dit is gebeurd, wat erg frustrerend is. De service en communicatie laten echt te wensen over, wat ik totaal niet verwachtte van een hotel met vijf sterren. Ik ben genoodzaakt om een fraudeklacht in te dienen bij mijn bank en Booking.com vanwege deze situatie.



© 2007-2025 ReisChecker.nl